Malé výročí Příbramského bublifuku

Milí čtenáři, před týdnem tomu byly tři roky, co vznikl Příbramský bublifuk. Při této příležitosti v následujícím textu v krátkosti shrnuji, čemu se Bublifuk za tuto dobu věnoval.

  • Bublifuk začal jako první příbramské médium zveřejňovat audiozáznamy ze zasedání příbramského zastupitelstva.
  • Na začátku roku 2019 jsem psal o tom, že Oblastní nemocnice Příbram má na městském parkovišti výhodnější podmínky než ostatní. Výsledek: Zvýhodnění přestalo být poskytováno.
  • V březnu 2019 Bublifuk exkluzivně publikoval ekonomickou analýzu obchvatu Příbrami.
  • V únoru 2020 jsem poukázal na to, že vyhlášení zakázky na rekonstrukci aquaparku bez předem potvrzeného limitu nákladů může vést ke komplikacím – vítězný dodavatel by se mohl domáhat realizace zakázky i za vyšší než městem předpokládanou cenu. Výsledek: Chystaná zakázka byla zrušena (z různých důvodů).
  • V létě 2020 napsal Bublifuk jako první o tom, že nově zavedené poplatky ve sběrném dvoře za objemný odpad a nábytek jsou účtovány neoprávněně. Výsledek: Pro uvedený odpad byly obnoveny původní podmínky.
  • Na podzim 2020 jsem zveřejnil rozsáhlou sérii článků o tom, jak si jedna stavební firma přikrášlovala reference, aby získala řadu městských stavebních zakázek. Výsledek: Město podalo trestní oznámení. Zároveň ovšem nijak neobjasnilo, proč na základě své dřívější znalosti určitých problémů nepostupovalo již v minulosti obezřetněji.
  • V lednu 2021 Bublifuk jako první informoval o chystaném slučování příbramských gymnázií. Výsledek: Navzdory zavádějícím a pochybným argumentům úředníků a radních Středočeského kraje byla gymnázia na základě politického rozhodnutí sloučena. (Pro sloučení hlasovaly tyto strany: STAN, ODS a hnutí Hlas a dále jeden zastupitel za Top09.)
  • V létě 2021 jsem se věnoval demolici domů na Václavském náměstí a v Mariánském údolí, při které byla stavebním úřadem opomenuta účastnice řízení.

Dění okolo městských zakázek, omezené transparentnosti radnice a dalším záležitostem mám v plánu se věnovat i nadále.

Na závěr malá veselá vsuvka: Nedávno jsem zjistil, že město Příbram zajišťuje Bublifuku malý marketing. Posuďte sami. :)

Děkuji vám, vážení čtenáři, za přízeň a zájem.

Tomáš Mosler, Příbramský bublifuk

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.