Metody příbramské LDM Group: Namísto jednání přišel na návštěvu bodyguard

Zastupuji skupinu osob ve stavebním řízení k plánované stavbě bytového domu v Kladenské ulici v Příbrami. Stavebníkem je firma LDM Group – Kladenská, kterou vlastní Dominik Halmoši. V tomto řízení jsem jako zmocněnec nedávno učinil podání kvůli nesprávně stanovenému okruhu účastníků řízení. V samotném řízení se zatím od doby podání nic nového neodehrálo. Zato započala aktivita ze strany LDM Group.

Zmíněné podání bylo předloženo na příbramském stavebním úřadu v pátek 20. 10. 2023 kolem desáté hodiny dopoledne. Již zhruba tři hodiny poté se ozval advokát Vojtěch Říha, příležitostný právní zástupce LDM Group.

(Doplňme, že „LDM“ firem jsou zhruba tři desítky; zjednodušeně řečeno existuje pro každý investiční či developerský záměr jedna právnická osoba. V tomto textu používám obecné označení „LDM Group“. Aktuálně se název LDM Group v Příbrami skloňuje v souvislosti se zvažovaným memorandem o výstavbě parkovacího domu v Milínské ulici.)

V. Říha nabídl jménem LDM Group zprostředkování jednání v dané věci, k čemuž týž den obdržel mým prostřednictvím od zmocnitelů souhlasnou reakci. Nic dalšího se od té doby v tomto směru neudálo.

O několik dnů později, ve středu 25. 10. 2023, jsem se sešel s příbramským zastupitelem Vladimírem Králem. Ten mezi řečí zmínil, že se se mnou chce sejít podnikatel Milan Chlebna (toho pojí s LDM Group osobní vazby). K ničemu dalšímu opět nedošlo.

Včera, ve středu 1. 11. 2023, přišel ke mně domů pán. (To není nic nezvyklého, lidé se na mě průběžně obracejí – i formou osobní návštěvy – s možným námětem na článek nebo proto, abych jim byl nápomocen v určité záležitosti.)

Pán se nejprve nepředstavil, sháněl se po mně. Zeptal jsem se ho, kdo je. Poté sdělil své jméno a doplnil, že je z LDM Group. Dále řekl, že jim dělám zle a že jim beru práci.

Protože to vypadalo na delší povídání, chtěl jsem si informace kvůli zastupování účastníků poznamenat. Přerušil jsem tedy pána s tím, že budu hned zpátky. Ale když jsem se během minuty vrátil, už byl pryč.

Pro obecnou představu lze uvést, že dotyčný dříve mj. působil jako bodyguard ve fotbalovém prostředí.

O konkrétní jméno návštěvy zde nejde; smyslem této části článku je souhrn komunikační strategie.

A nejde ani o LDM Group. (Ať si staví, kdo chce co chce, pokud je to v souladu s právními předpisy.)

Jde o postup správního orgánu.

Zmocnitelé („sousedé stavby“) nejsou odpovědni za to, že je stavební úřad původně nezahrnul do řízení. Pouze se hlásí o svá účastenská práva.

Tomáš Mosler, Příbramský bublifuk

Zhruba měsíc po vydání tohoto článku mě LDM Group a D. Halmoši požádali o uveřejnění omluvy a o zdržení se zásahů do dobré pověsti.

Zajímají vás komentáře a analýzy k dění v Příbrami? Sledujte stránku Bublifuku na Facebooku a neunikne vám žádný nový text.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.