Václavské náměstí v Příbrami: Developer staví, domy se rozpadají

Od zimy probíhá výměna kanalizačního potrubí v horní části Václavského náměstí v Příbrami. Stavebníkem je soukromý developer, hlavní stavební práce provádí společnost 1. SčV. (O této akci jsme již nedávno psali, když se ukázalo, že část stavebních prací  souvisejících s přeložkou kanalizační stoky probíhala v rozporu se stavebním povolením.)

Z nedávných zjištění Příbramského bublifuku vyplynulo, že ke konci února 2022 došlo v jednom z domů sousedících se staveništěm ke zřícení části stropního podhledu. Dle zdrojů obeznámených se situací došlo k tomuto poškození právě v období, kdy v prostoru Václavského náměstí probíhaly mechanizované dokončovací práce, vč. zhutňování dlažby. (Text pokračuje pod fotografií.)

     

Požádali jsme o vyjádření tiskovou mluvčí 1. SčV. Obdrželi jsme následující stanovisko: „Naše společnost přijala oznámení poškozeného o škodní události, které jsme obratem postoupili naší pojišťovací agentuře, která zahájí její šetření. Do doby výsledku šetření se nebudeme k této události vyjadřovat.

Aktuální rekonstrukce kanalizace přímo souvisí se soukromým projektem výstavby polyfunkčního domu na místě zbouraných domů č.p. 104 až 106. Tento projekt je stavebníkem prezentován jako zdroj oživení Pražské ulice. Doufejme, že domy v okolí stavby se tohoto předpokládaného oživení dočkají bez další úhony.

Tomáš Mosler, Příbramský bublifuk

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.