Aktuality v kostce: 4. 10. 2022

Aquapark / Žádost o informace (trestní oznámení) / Budova patologie

Město Příbram vypíše nové zadávací řízení na aquapark. Radnice o námitkách, které vedly ke zrušení původního řízení, věděla již před komunálními volbami, ale pro jistotu záležitost medializovala až týden po nich.

V rozhodnutí o námitkách podaných firmou Strabag se mj. praví: „[…] zadavatel skutečně nereagoval přímo na konkrétní dotaz dodavatele. V soupisu prací s výkazem výměr části elektro jsou skutečně chybné položky.“ To vše u zakázky, za jejíž projektovou dokumentaci Příbramáci celkem zaplatili zhruba 9,5 mil. Kč včetně DPH.

Město Příbram stále nedokázalo poskytnout aspoň dílčí informace týkající se obsahu trestního oznámení vůči firmě Staler. V nejnovějším, již pátém (!) rozhodnutí o žádosti o tyto informace se mj. uvádí, že úřad „není schopen vyhodnocovat podklady trestního řízení“. (Přitom se jedná o obsah dokumentu, který vytvořilo samo město, a porovnání informací bylo doporučeno i rozsudkem krajského soudu.)

Město v dané věci nadále účelově ignoruje část vyjádření Policie ČR, přestože se na toto vyjádření samo odvolává. Na odůvodnění, jak by mohlo zveřejnění již publikovaných informací ohrozit trestní řízení, opět nedošlo. Řízení o žádosti o informaci zatím běží krásných 665 dnů.

Z aktuálně poskytnuté kopie rozhodnutí stavebního úřadu vyplývá, že k částečnému ubourání rozestavěné budovy dříve plánované patologie (za nemocničním areálem) bez stavebního povolení došlo v režii samotného stavebníka (majitele). Ten přitom dosud jakékoli vlastní přičinění popíral.

Toto jsou některé události posledních dvou dnů. Pokud by takto mělo probíhat celé volební období, tak by to zřejmě bylo zajímavé. Je otázka, zda třeba nakonec ještě nebude předchozí období zpětně vnímáno, z hlediska události hodných pozornosti, jen jako jakýsi „slabý odvar“.

Tomáš Mosler, Příbramský bublifuk

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.